Poradnia diabetologiczna.

Poradnia zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zaburzeń gospodarki węglowodanowej: nietolerancji glukozy, cukrzycą typu I, cukrzycą typu II, cukrzycą ciężarnych i innych typów cukrzycy oraz leczeniem otyłości.

Prowadzi edukację pacjentów w zakresie: obsługi glukometrów, nauki techniki podawania insuliny oraz miejsc jej podawania, nauki podstawowych zasad żywienia i wymienników węglowodanowych, diety, umiejętności samokontroli, postępowania w czasie dodatkowej choroby, hipoglikemii i hyperglikemii – ich objawów, przyczyn, postępowania.

Jeżeli masz cukrzycę to bez względu na jej rodzaj oznacza to że masz stale wysoki poziom glukozy we krwi, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.
W zależności od tego na jaki rodzaj cukrzycy chorujemy, tak dostosowywany jest plan leczenia.

lek.med. Manuela Drozd-Sypień

Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych oraz diabetologii, dietetyk.

Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Członek PTBO -Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością i PTD- Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. W trakcie szkoleń z coachingu dietetycznego.
W kręgu szczególnych zainteresowań znajduje się leczenie stanów przedcukrzycowych, dietoterapia, leczenie niedoborów dietą, leczenie i diagnostyka zespołu policystycznych jajników i stanu hiperinsulinemii oraz hipoglikemia reaktywna i insulinooporność.

Współautor pracy “Częstość występowania zaburzeń gospodarki węglowodanowej u chorych hospitalizowanych z powodu ostrych incydentów wieńcowych” – publikacja w “Diabetologia Kliniczna i Doświadczalna” wraz z Profesorem W. Grzeszczakiem.

Współautor pracy “Grubość kompleksu błony środkowej i wewnętrznej (IMT) w tętnicach szyjnych wewnętrznych, a występowanie zaburzeń gospodarki węglowodanowej u chorych hospitalizowanych z powodu ostrych incydentów wieńcowych”

Uczestniczka wielu konferencji naukowych z zakresu diabetologii, endokrynologii i dietetyki. Udziela się też w audycjach radiowych w Radiu Bielsko.


  Godziny przyjęć:

Poniedziałek 10:00 – 13:30
Rejestracja codziennie w godzinach od 08:00 do 16:00
Zadzwoń do nas!
+48 33 432 25 50
lub
+48 502 280 996

lub elektronicznie:

 • Umów wizytę

  Imie i Nazwisko (wymagane)

  Telefon kontaktowy (wymagany)

  Adres e-mail (wymagany)

  Temat

  Wiadomość

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się i akceptuję Regulamin Serwisu TriVita.pl dla Użytkowników.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez TriVita.pl z siedzibą w Porąbce w celu otrzymywania informacji handlowych, o których mowa w art. 10 ust- 2 ustawy z dn. 18.07.2012 o świadczeniu usług drogą elektroniczna, przesyłanych przez TriVita.pl.
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysyłanej przez TriVita.pl w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów biznesowych.


Poradnie specjalistyczne

Najnowsze wiadomości