Turnus usprawniający po przebytym COVID-19 w Centrum TriVita - TriVita

    Jesteś tutaj!
  • Home
  • aktualności Turnus usprawniający po przebytym COVID-19 w Centrum TriVita
Turnus usprawniający po przebytym COVID-19 w Centrum TriVita

Turnus usprawniający po przebytym COVID-19 w Centrum TriVita

Podczas każdego wdechu, do płuc dorosłego, zdrowego człowieka dostaje się od 400 – 600 ml powietrza. O tym jak ważne jest dostarczenie do organizmu tlenu i pozbycie się dwutlenku węgla nie trzeba nikogo przekonywać. Zmniejszenie tej pojemności skutkować będzie niedotleniem organizmu, uczuciem duszności, mniejszą wydolnością fizyczną, zaburzeniem procesów poznawczych. Jedną z grup osób, którą dotykają skutki zmniejszonej pojemności płuc są osoby, które przechorowały COVID-19.
Obecnie w Centrum TriVita trwa turnus usprawniający dla mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu województwa śląskiego, którzy przechorowali COVID-19. Pobyt realizowany jest dzięki współpracy naszego Centrum z Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Dla uczestników turnusu przygotowaliśmy pakiet zajęć, obejmujący m.in. ćwiczenia oddechowe mające na celu poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej i ogólnej sprawności fizycznej. Podopieczni mają możliwość rehabilitacji poprzez uczestnictwo w zajęciach z boksu a także mogą korzystać z zajęć ogólnousprawniających na świeżym powietrzu. Zajęcia te prowadzone są w oparciu o aerobowy trening wytrzymałościowy. Brzmi tajemniczo?
To nic innego, jak rodzaj wysiłku charakteryzujący się niską intensywnością ale o odpowiednim czasie trwania. W TriVicie wykorzystujemy jedną z przyjemniejszych jego form – spacer na świeżym powietrzu angażujący mięśnie całego ciała, z wykorzystaniem kijów Nordic Walking. Piękna, jesienna aura naszej okolicy sprzyja zwiększaniu pojemności oddechowej i zaczerpnięcia głębokiego wdechu.
Fizjoterapia ma bowiem wiele obliczy.

leave a comment

Skip to content