Wolontariusze w Centrum Opieki TriVita - TriVita

Wolontariusze w Centrum Opieki TriVita

Dzisiejszy post będzie nieco inny niż dotychczasowe – będzie on poświęcony niezwykle ważnej idei uwrażliwiania dzieci na drugiego człowieka przez wolontariat, którego doświadczyliśmy w ostatnich dniach dzięki zaangażowaniu Klubu Wolontariatu ze Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Porąbce.

Czasem zastanawiamy się co jeszcze moglibyśmy zrobić w naszym życiu. Czasem nasze dzieci mają trochę wolnego czasu i chęć „pożytecznego” jego spędzenia. Innym razem po prostu chcielibyśmy zrobić coś dobrego, pomóc, „przydać się na coś”. I właśnie tutaj pojawia się odpowiedź na nasze wątpliwości – „wolontariat”.

Obecność wolontariuszy to dla mieszkańców naszego Centrum szansa na kontakt nie tylko z innymi mieszkańcami czy odwiedzającymi, ale i innymi osobami z zewnątrz. Dzięki temu mogą oni liczyć na różnorodne towarzystwo, co jest szczególnie ważne dla osób, które nie mają rodzin lub nie są przez rodziny regularnie odwiedzane. Wolontariusze pomagają zwalczyć uczucie osamotnienia, zapewniają też podopiecznym dobre samopoczucie i odrobinę rozrywki.

Ale pamiętajmy, że wolontariat przynosi korzyści zarówno osobom, którym pomaga się, a także osobom, które tę pomoc niosą. Będąc wolontariuszem przeżywa się wiele pięknych chwil, w ciekawy i twórczy sposób spędza czas oraz zawiązuje nowe przyjaźnie. Różnorodność zadań, jakich mogą się podjąć wolontariusze, jest bardzo duża i głównie dotyczy organizacji czasu wolnego pensjonariuszy. Wolontariuszom ze Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Porąbce udało się w pełni wykorzystać słoneczny dzień i pokazać naszym podopiecznym uroki Porąbki, podczas spaceru po okolicy. Jest nam niezmiernie miło, że mamy okazję poznawać młode osoby, które potrafią bezinteresownie nieść pomoc… bo jak mawiał Dante: „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

Dziękujemy, za wspólnie spędzony czas.

leave a comment

Skip to content